Listy i Wasze komentarze

Ten strajk to symbol, a także test. Dla nas, kobiet!

Dlaczego to pranie, sprzątanie i gotowanie pozostanie paniom do odrobienia we wtorek? Przecież w poniedziałek, gdy pójdziecie strajkować o swoją godność, strajkować o swoje życie, może to zrobić wasz mąż, choćby po pracy.

MAGDALENA PARYS

Słowniczek aborcyjny

W obliczu tego, że projekt liberalizacji ustawy antyaborcyjnej autorstwa "Ratujmy Kobiety" został odrzucony, zaś śmiały plan dalszego torturowania kobiet i ich najbliższych, ulęgnięty przez Ordo Iuris, skierowany został do dalszych prac w komisji, prezentujemy słowniczek, w celu bezkolizyjnego zrozumienia debaty.

PRACA ZBIOROWA pod red. KATARZYNY PAPROTY

Co w tureckim Mardinie zostawiła Królowa Węży?

W anatolijskim Mardinie w wielu miejscach można natknąć się na jej podobizny: mieszkańcy wieszają sobie w domach na ścianach obrazy, a w sklepach można kupić pamiątki z jej postacią. Moją uwagę pierwszy raz zwróciła za sprawą wielkiego, różowego magnesu na lodówkę, który - zaintrygowany hybrydą - z miejsca kupiłem - wspomina Dawid Mikoś, bloger i podróżnik.

DAWID MIKOŚ*

Jak wesprzeć kobiety? Oto 8 przykazań dla mężczyzn

Gdyby do przeforsowania czegokolwiek w Polsce wystarczyło zrobienie rozróby w Lublinie, toby Lublin był najweselszym pobojowiskiem na wschód od Ibizy.

JACEK WESOŁOWSKI

Głos w sprawie prawa do aborcji

Wolność jest trudna. Wolność to odpowiedzialność. Wolność jest podstawowym prawem obywatelskim. Kobieta jest obywatelem.

DOROTA MAŁGORZATA ZIELIŃSKA

Porozumienie zawodów medycznych - perspektywa psychologa

Chciałabym, korzystając z nagłośnienia PZM, wspomnieć o tym, co dzieje się z psychologami w polskiej ochronie zdrowia. Mam nadzieję, że otworzy to oczy moim kolegom 'białym fartuchom', którzy niejednokrotnie wiedzą, że jesteśmy potrzebni, ale nie do końca wiedzą, na czym polegają nasze problemy. Chciałabym również, żeby ten list dotarł do pacjentów; w końcu pacjentami jesteśmy wszyscy, niezależnie od wieku i profesji.

AGATA G.

Więcej listów od czytelnikówGazeta Wyborcza

Sklep Windows

Pobierz

Aplikacja Gazety Wyborczej

Dołącz do grona naszych prenumeratorów

POBIERZ