Listy i Wasze komentarze

Co w tureckim Mardinie zostawiła Królowa Węży?

W anatolijskim Mardinie w wielu miejscach można natknąć się na jej podobizny: mieszkańcy wieszają sobie w domach na ścianach obrazy, a w sklepach można kupić pamiątki z jej postacią. Moją uwagę pierwszy raz zwróciła za sprawą wielkiego, różowego magnesu na lodówkę, który - zaintrygowany hybrydą - z miejsca kupiłem - wspomina Dawid Mikoś, bloger i podróżnik.

DAWID MIKOŚ*

Trzeba bronić wartości

"Nie czas żałować róż, gdy płoną lasy" - mówi stare przysłowie. Jego sens jest mniej więcej taki: trzeba ratować, co się da, skoro nie można uratować wszystkiego.

ANNA SOBALA-ZBROSZCZYK

Dlaczego nie będę maszerował?

Zarząd Główny zachęca do udziału w marszu 24 września pod hasłem "Jedna Polska, dość podziałów". Nie będę w nim maszerował bo nie do końca rozumiem hasło manifestacji, a to co rozumiem wcale dobrze mi się nie kojarzy.

WOJCIECH WOROTYŃSKI, DZIENNIKARZ, CZŁONEK KOD

Głos w sprawie prawa do aborcji

Wolność jest trudna. Wolność to odpowiedzialność. Wolność jest podstawowym prawem obywatelskim. Kobieta jest obywatelem.

DOROTA MAŁGORZATA ZIELIŃSKA

Słowniczek aborcyjny

W obliczu tego, że projekt liberalizacji ustawy antyaborcyjnej autorstwa "Ratujmy Kobiety" został odrzucony, zaś śmiały plan dalszego torturowania kobiet i ich najbliższych, ulęgnięty przez Ordo Iuris, skierowany został do dalszych prac w komisji, prezentujemy słowniczek, w celu bezkolizyjnego zrozumienia debaty.

PRACA ZBIOROWA pod red. KATARZYNY PAPROTY

Jestem digital-aborygenem, czyli jak reporter odnalazł się w sieci

Czego reporter szuka w internecie? Jak się odnalazł w nim ktoś, kto pisze "do papieru"? I dlaczego woli pisać książki? Pytamy Piotra Głuchowskiego, reportera "Gazety Wyborczej" i pisarza.

AGNIESZKA DURSKA

Więcej listów od czytelnikówGazeta Wyborcza

Sklep Windows

Pobierz

Aplikacja Gazety Wyborczej

Dołącz do grona naszych prenumeratorów

POBIERZ