Strona główna > 

Zapalenie płuc: 16 tys., rak - 150 tys. Cennik NFZ

Komentarze (62)

 • mer-llink

  Oceniono 69 razy 61

  Droga Redakcjo,
  wprowadzasz w błąd pisząc: ".... ile państwo wydało na ich leczenie..".

  To nie PANSTWO wydaje na nasze leczenie. To MY składamy się na fundusz naszego leczenia przez całe życie...

  Nie róbcie z "panstwa" dobrodzieja, które nam daje "bezpłątna opieke lekarską".
  To sami OBYWATELE odkładaja z każdej zarobionej złotówki na swoje własne leczenie.

  Cześc z tych składek :"zjada" administracja NFZ.. Częśc - bałgan i niekompetencje na róznych szczeblach: NFZ, szpitale, przychodnie, czesc jest rozkradana przez fałszywe kontrakty....

  Ale to wszystko sa NASZE pieniadze, a nie jakiegoś tam wielkodusznego "panstwa"

  Sprostujcie to.. I zawsze piszcie, ze to nie bezpłatna słuzba zdrowia, tylko fundowana przez NAS...

 • bezyna

  Oceniono 52 razy 40

  Hmmm. Mysle, ze profesorowi nie chodzi o szantaz ale o swiadomosc tego o jakie pieniadze tu chodzi. W moim szpitalu (poza granicami kraju) wprowadzono kilkanascie lat temu specjalne formularze na badania krwi, moczu itp. Przy kazdym okienku, ktore zakreslal lekarz byla tez cena badania. Tylko cena. Zapotrzebowanie na badania zmniejszylo sie (trwale) o jakies 37%. To sa olbrzymie oszczednosci. W tym przypadku nie pacjenci ale lekarze musieli sie zastanowic so rzeczywiscie jest potrzebne. Ubezpieczenie na zdrowie nie jest od razu przepustka do marnotrawienia tego co sie ma. Po za tym oparte jest takze na pewnej solidarnosci miedzy ludzmi, pokoleniami itd. To co wymyslil profesor Wysocki wcal nie jest glupie. W kazdym razie etycznie nie-zabronione. Czy myslisz ze z powodu tego niby-rachunku ktos przestalby sie leczyc wogole?

 • nazwakontazajeta

  Oceniono 48 razy 36

  Doskonały cennik. Powinien wisieć w każdym przybytku. Szczególnie w SOR-ach.

 • albkoz

  Oceniono 67 razy 29

  Niech Pan Profesor pójdzie do lekarza pierwszego kontaktu i dostanie skierowanie na jakiekolwiek badania. Zwykły pacjent ma z tym duże problemy. To jak ma się leczyć? To takie zwykłe gadanie ludzi oderwanych od rzeczywistości.

 • ev_ik

  Oceniono 31 razy 25

  Ja proponuję ten cennik wysłać ministrowi zdrowia z dopiskiem: taniej zapobiegać niż leczyć.
  Darmowe szczepienia na rotę, meningokoki, pneumokoki zapobiegłyby bardzo wielu niepotrzebnym hospitalizacjom i jak widać pozwoliłyby zaoszczędzić sporo pieniędzy.

 • iffa4

  Oceniono 36 razy 20

  Bardzo dobry pomysł. Przy każdej wizycie u lekarza, pobycie w szpitalu czy sanatorium powinniśmy dostawać takie rachunki.
  Skończyły by się wtedy krzyki na forach 'na co idą nasze pieniądze', 'gdzie moje miliony, które już zapłaciłem na NFZ' i pomysły, by ochrona zdrowia była całkowicie komercyjna.

 • grzeszna_panienka

  Oceniono 27 razy 15

  Dziś byłam w ośrodku medycyny pracy na tzw. okresowych badaniach, spędziłam tam 4 h, bo pod każdym gabinetem, do którego musiałam zajrzeć, siedziałam po kilkadziesiąt minut, a do niektórych musiałam ustawiać się w kolejce po 3 razy! Najpierw wejść do pielęgniarki medycyny pracy, żeby założyć kartę. Potem do okulisty i laryngologa, znów do pielęgniarki, żeby pobrać druk zaświadczenia, następnie do lekarza medycyny pracy i od niego znów do pielęgniarki po zaświadczenie. Moje 4 h pracy kosztowały 200 zł, na tyle wystawiam NFZ i APL w Toruniu rachunek za głupotę i nieumiejętne zarządzanie: placówką, procesem leczenia i komunikacją.

 • harald2

  Oceniono 10 razy 10

  Ządna nowosc. W innych krajach to jest normalna praktyka. Pacjent przy wyjsciu ze szpitala podpisuje rachunek czy fakture wtedy idzie idzie do realizacji Firmy ubezpieczeniowej. I nie trzeba dawac dowodow wdziecznosci. U nas też tak powinno być

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX