Świat > 

Podwodny hotel, ekologiczne miasta, pływające osiedla. Architekci projektują przyszłość

Komentarze (8)

 • his_dudeness

  Oceniono 35 razy 23

  Światem rządzi pieniądz. Futurystyczne miasta ? Powstaną w miejsce wykarczowanych lasów i będą zbudowane przez chciwych deweloperów. Będą spełniać tylko jedną funkcję, mianowicie będą zarabiać dudki.
  To co widzimy na prezentacjach to eko-fanaberia i utopia. Jeszcze kilka lat temu czytałem w GW, że na morzu niedaleko Tokio zbudują budynek wysoki na 4 km. Budowa miała być skończona do 2012 i co ?
  To była tylko wizja. Tak samo jak Gwanggyo i miasto-amfibia to tylko science-fiction na tę chwilę.
  A już z tym miastem-rafą na Haiti to zupełnie pojechano. Kto by finansował takie przedsięwzięcie ?
  Haiti ? Musieli by całą wyspę sprzedać.
  Nikt nie będzie budował czegoś, co będzie koszmarnie drogie i generować horrendalne koszty utrzymania.
  Może poza szejkami w Dubaju, ale oni i tak dokładają do tych swoich wysp na morzu.

 • indywidualismus

  Oceniono 15 razy 15

  Hotel dla kilkudziesięciu gości ważący 3 tony (tyle co mała ciężarówka), miasto za 20 mln dolarów - redakcjo (jest jeszcze coś takiego?) - BŁAGAM !!

 • bd-75

  Oceniono 11 razy 9

  > Masdar powstaje na pustyni, ok. 20 km od stolicy kraju Abu Zabi. Pierwsze prace nad projektem ruszyły w 2006 r., miasto ma być gotowe do 2020 r. Będzie kosztować ok. 20 mln dolarów i pomieści 50 tys. mieszkańców.

  Czyli po 400 dolców na łebka. Nie tylko ekologiczne, ale i jakie tanie! Chyba się przeniosę. Poprawcie to, bo to kompromitacja zarówno autora, jak i korekty.

 • godeep

  Oceniono 4 razy 2

  Wielki ROTFL-u, zmiłuj się nademną.

 • w.o.z.w

  0

  podoba mi się ten statek kosmiczny na drugim zdjęciu tego prototypu.

 • w.o.z.w

  0

  To chyba jakaś pomyłka, albo artykół oparty na faktycznych faktach. 20mln na 50tyś. miasto? 20mln to kosztuje moi drodzy lepsiejszy :-) budynek. Dla porównania zwykły blok w wawie 11pięter.200mieszkań *300tyś zł = 60 polskich mln. 20mln.$ moi drodzy to cena zwykłego, budynku. Jak chcesz drogę zbudować to kosztuje przykładowo 1km autostrady 200mld zł. To są realne ceny. A całe miasto? Nie ma bogacza na ziemi którego teraz stać na kupienie gotowego jakiegokolwiek miasta wraz z budynkami, gruntami etc. Jakiekolwiek dotychczasowe inwestycje rządów np. Chin okazały się poraszką. Nie udało się zasiedlić tych super miast, mimo atrakcyjnych warunków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX